Advertisements
//
You're reading...
New York, Politics

David Phillips: Bundan sonraki ilk bağımsız devlet Irak Kürdistanı olacak

IMG_5647

Ergülen Toprak / New York

Kobani, New York Şehir Üniversitesi’nde bir günlük ders oldu. Eğitim amaçlı olarak öğrencilere yönelik düzenlenen konferansta konuşan Columbia Üniversitesi Barış ve İnsan Hakları Enstitüsü Direktörü David Phillips, ABD yönetiminin geleceğe hazırlıksız yakalanmamak için Kürt politikalarında acil değişime gitmesini istedi. Phillips “Bir hedefiniz yoksa bir stratejiniz de olamaz. Ve bu hedef de yeni bir devleti tanımak olmalı. Ve bana göre nihayetinde bu kaçınılmaz devlet Irak Kürdistanı, yani dünyada bundan sonra ilan edilecek ilk bağımsız devlet olacak” dedi.

City University Of New York’a bağlı City College of NY Anthropology Bölümü öğrencilerine extra kredi niteliğinde Kobani konulu iki saatlik ders verildi. The Anthropology Club ile New York Rojava İnisiyatifi işbirliğinde ve Colin Powell School for Cıvıc and Global Leadership sponsorluğunda gerçekleştirilen konferansa, öğrencilerin yanı sıra dışardan davetliler de katıldı. Basına kapalı olan etkinliği yalnızca Rudaw muhabiri izledi.

Haberin Devamı

http://rudaw.net/turkish/world/191120142

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 515,890 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: