Advertisements
//
You're reading...
Uncategorized

David Phillips: ABD’nin bölgedeki en iyi müttefiki artık Kürtler

david phillips 1

Ergülen Toprak / New York

ABD Dışişleri Bakanlığı eski danışmanlarından Columbia Üniversitesi Barış ve İnsan Hakları Çalışmaları Başkanı David Phillips, “Kobani Kavşağı” başlıklı makalesinde “Artık müttefikler değişiyor. Kürtler bölgede ABD’nin en iyi dostu” dedi.

Geçtiğimiz günlerde New York’ta Kobani ile ilgili düzenlen konferansta, yaptığı “Irak Kürdistanı bir-iki yıl içinde bağımsızlığını ilan eden ilk devlet olacak” açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken Phillips, konferansın ardından bu kez ABD’nin bağımsız ve etkili medya kuruluşlarından Huffingtonpost için dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Haberin devamı aşağıdaki linkte:

http://rudaw.net/turkish/world/221120143

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: