Advertisements
//
You're reading...
kurds, New York, People

Ezidî çocukları için Amerika’da yardım kampanyası

DSC_5658

Ergülen Toprak / New York
Yurtlarından edilen ve anne babasız kalan Ezidi çocuklar için Amerika’da yardım kampanyası başlatıldı. Hollanda’da yaşayan Ezidi aktivist Pari İbrahim, başlattıgı proje kapsamında, New York ve Boston’da Birleşmiş Milletler, Columbia ve Harvard üniversitelerinin yanı sıra yardım kuruluşları ve çocuklarla ilgili uzmanları ziyaret ederek destek istedi.
Rudaw’a konuşan Pari İbrahim, The Free Yezidi Foundation (Ezidilere Özgürlük Vakfı) bünyesinde başlatılan çalışma ile Ezidi toplumun hayati ihtiyaçlarını tedarik etmeyi hedeflediklerini söyledi.
New York ve Boston’da destek için ziyaret ettiği üniversite ve kuruluşlardan büyük ilgi goren İbrahim’e ağırılıklı olarak Ezidi halkının Şengal’den kaçmak zorunda kaldıktan sonra yaşadığı koşullara yönelik sorular yöneltildi.

Haberin devamı:

Türkçe

http://rudaw.net/turkish/world/271120142

Kurdî

http://rudaw.net/kurmanci/world/271120144

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 515,890 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: