Advertisements
//
You're reading...
Uncategorized

Rojava kantonları temsilcisi Sinem Muhammed ABD’de

rojava panel

Ergülen Toprak / New York

Rojava kantonları Avrupa Temsilcisi Sinem Muhammed çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye geldi. Başkent Washington DC’de Dışişleri Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere bir takım temaslarda bulunan Muhammed, New York ve New Jersey’de de toplantılara katılacak.

Washington’da ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Tom Malinowski ile görüşen Sinem Muhammed’e HDP Washington Temsilcisi Mehmet Yüksel eşlik etti. Ziyarete ilişkin Twitter hesabında bir fotoğraf paylaşan Malinowski, “İran ve Suriye’den iki Kürt kadınla görüştüm. Her ikisi de kendi halkına güvenli bir demokratik toplum inşa etmek için çalışıyor” dedi.

sinem muhammed (2)

Malinowski daha sonra Türkçe ve İngilizce olarak “Kadınların sosyal/siyasal haklarını destekleyen bir Kürt bölgesi, güçlü parlak bir geleceğe sahip olacak” diye 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan bir twit attı.

Sinem Muhammed Washington’daki temaslarının ardından 15 Mart Pazar günü New York ve New Jersey’de yaşayan Kürtler başta olmak üzere farklı kesimlerin de davet edildiği bir halk toplantısına katılacak.

Muhammed, 18 Mart Çarşamba günü de New School’da bir panelde konuşacak. Üniversitedeki Türkiye Öğrenci Kolektifi ve New York Rojava İnisiyatifi’nin birlikte organize ettiği panelin moderatörlüğünü, ABD’de demokrasi ve özgürlükler konusunda teorileri ile bilinen Murray Bookchin’in kızı Debbie Bookchin yapacak.(Rûdaw)

http://rudaw.net/turkish/world/13032015

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: