Advertisements
//
You're reading...
headlines, kurds

​Amerikalı Kürt kızı yine ortalığı kasıp kavuracak

Ergülen Toprak / New York

Los Angeles’ta yaşayan Amerikalı Kürt şarkıcı Helly Luv, geçen sene çıkış yaptığı “Risk it all – Her şeyi göze al” şarkısının ardından bu sene de “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği kliple olay yaratacak. İlk klibinde peşmerge kıyafeti giyerek kalaşnikofla poz veren şarkıcı, yeni klibinde tank kullanıyor.

helly luv 2

Irak Kürdistan Bölgesi’nden Amerika’ya gelen ve Los Angeles’ta yaşayan Helly Luv, Amerika’nın müzik devlerinden G2 Music Group ile sözleşme imzaladıktan sonra geçen yıl ilk albümünü İngilizce olarak çıkarmıştı.

Sosyal medya hesaplarından yeni klibinin yayına hazır olduğunu duyuran ünlü şarkıcı, klibinin bir bölümünü youtube hesabından paylaştı.

Helly Luv, youtube hesabında “Revolotion” adlı şarkının klibini yayınlarken, klibin IŞİD’le sıcak savaşın olduğu bölgeye 2-3 km’lik mesafede çekildiğini kaydetti.

Klipte Helly Luv, yüksek topuklu ayakkabıları ile savaş alanında tank kullanıyor. Bir tank mermisinin üzerinde şarkının ismi olan “Revoltution” yazısı dikkati çekiyor. Albümün kapak resminde ise “Revolution” yazısının içindeki harflerden oluşan “love” ifadesi de kırmızı harflerle tersten yazılıyor.

İlk klibindeki gibi yine peşmerge kıyafeti giyen Helly Luv, bu kez savaş meydanında poşu ile yüzünü kapatıyor. Ünlü şarkıcı, klipte tank kullanıp IŞİD’i bombalıyor.

Sosyal medya hesaplarında paylaştığı klibi büyük ilgi gören Helly Luv, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını aktif bir şekilde kullanıyor.

Soyal medyaya bir milyondan fazla takipçisi olan Luv’ın Twitter’daki takipçileri arasında ABD Başkanı Barack Obama da var.

İlk klibi Vivahiba’da yayınlandıktan sonra Türkiye’de uzun süre gündemde kalan Helly Luv, daha sonra Kürdistan Bölgesi Hükümeti tarafından büyük ilgi görmüş ve birçok resmi kutlamalarda sahne almıştı.

Bir kliple büyük bir şöhret yakalayan Helly Luv, MTV başta olmak üzere birçok uluslararası medya kuruluşuna konuk olmuştu.

İlk şarkısı FIFA 2014 Dünya Kupası albümüne de giren Helly Luv, ünlü Kürt yönetmen Bahman Ghobadi’nin bir filminde de oynadı.

Annesi de bir zamanlar Saddam’a karşı peşmerge olarak savaşan şarkıcı, her fırsatta peşmerge elbisesi giyerek, peşmerge birliklerini ziyaret ederek IŞİD’a karşı savaşan Kürt ordusuna hem yardım hem de moral desteği sunuyor.

Helly Luv, IŞİD savaşından kaçanların bulunduğu mülteci kamplarını da ziyaret ederek yardım götürmüştü.

Ünlü şarkıcı IŞİD tarafından ölüm tehditleri de almıştı.

Küçük yaşta ailesi ile Finlandiya’ya göç eden Helly Luv’ın hayatındaki dönüm noktası, 18 yaşında gittiği Los Angeles G2 Music Group ile tanışması ile başlamıştı.

Helly Luv’ın ilk klibi yalnıza youtube’da 4 milyona yakın izlendi.

Önceki haberler:

Amerika’da yaşayan Kürt kızı Helly Luv’dan ortalığı kasıp kavuracak klip

http://vivahiba.com/article/show/amerikada-yasayan…

Kürt şarkıcı Brezilya 2014 Dünya Kupası Albümünde

http://vivahiba.com/article/show/kurt-sarkici-brez…

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

One thought on “​Amerikalı Kürt kızı yine ortalığı kasıp kavuracak

  1. Yaşa kürt kızı yaşa 💝

    Like

    Posted by Mert | May 17, 2015, 2:43 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: