Advertisements
//
You're reading...
Events, headlines, kurds, New York, Politics

680 bin kişi “Oyum HDP’ye” dedi

oyumhdpye (3)

HDP Gönüllü Tasarım Grubu tarafından açılan Oyum HDP’ye web sayfasına 680 binden fazla kişi fotoğraf yükleyerek HDP’ye destek verdi.

Türkiye’de 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere günler kala siyasetin tansiyonu giderek hızlanırken, seçimdeki performansı en çok merak edilen parti olan HDP, daha sandığa gitmeden 680 776 kişi “Oyum HDP’ye” dedi.

HDP Gönüllü Tasarım Grubu tarafından açılan http://www.oyumhdpye.com web sayfasına fotoğraflarını yükleyenler “Oyum HDP’ye” diyerek, Haziran’da partilerine verecekleri desteği önceden açıkladı.

HDP’nin “Büyük İnsanlık,” “BİZ’ler Meclis’e” sloganlarının yer aldığı çerçevelere fotoğraflarını yükleyenler, sloganların yanı sıra Kemal Sunal, Şener Şen, İlyas Salman ve Hababam Sınıfı afişlerinden birini seçtikten sonra fotoğrafı tekrar bilgisayarlarına indirebiliyor.

Öte yandan New York’ta seçim yapılacağı gün New School’da seçim sonuçlarını takip etmek için bir merkez oluşturuldu. Research Institute on Turkey (RIT) tarafında yapılan etkinlik duyurusunda “7 Haziran Seçimlerinin sonuçlarını beraber takip etmek, incelemek, tartışmak, değerlendirmek ve bir ihtimal seçim sandık tutanağı analizi çalışmalarına katılmak için Pazar günü saat 12’de New School’da buluşuyoruz” denildi.

New York’taki HDP’liler ise barajın aşılması halinde 7 Haziran’da New Jersey’den New York’a araç konvoyu için etkinlik duyurusu yaptı.

Bu arada, New York’ta sona eren oy kullanma işleminin ardından Türkiye’ye gönderilen oylar YSK’ya teslim edildi. Siyasi parti temsilcilerinin nöbet tuttuğu bir merkezde korunan oylar, 7 Haziran’a kadar her gün 24 saat süreyle kamera gözetiminde tutulacak. (MyReports)

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I cover stories for Turkish and Kurdish media. My articles are mostly about the Kurdish and Turkish societies in the U.S. Most of them are feature stories, interviews and opinions that related the Kurdish issue and Turkish politics. My articles are being published in different languages, Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 495,076 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Instagram

War in Kerkuk! 
Kerkuk’te bombardiman ve ezan sesleri birbirine karismis durumda. Hala Hasdi Shabi terorune destek verenler utansin!!! #breakingnews #war #kirkuk Komsu / Neighbor #halloween 🙀 #bazaar

MyReports on Twitter

%d bloggers like this: