Advertisements
//
You're reading...
Events, headlines, New York, People, Politics

‘Gurbetin Oyları’ sandık tutanakları New York’ta analiz edilecek

secim 2015 2

Türkiye’deki genel seçimlerde yurtdışında kullanılan oyların sayım işlemi New York merkezli Research Institute on Turkey – RIT (Türkiye Araştırma Enstitüsü) tarafından sandık tutanakları üzerinden analiz edilecek.

New School Üniversitesi’ni üs olarak seçen RIT, yurtdışında yaşayan gönüllülerin başlattığı partiler üstü bir girişim olan Gurbetin Oyları kampanyası çerçevesinde yurtdışı oylarının sayımı işlemi başladıktan sonra sandık tutanaklarını geniş bir ekiple analiz edeceğini açıkladı.

Yurt dışında 16 – 31 Mayıs tarihleri arasında toplam 1 milyon 31 bin 526 seçmen oy kullanırken, oyların sayım işlemi Ankara’da Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) gerçekleştirilecek.

Seçim sonuçlarını takip etmek için bir merkez oluşturan RIT tarafından yapılan duyuruda, “7 Haziran Seçimlerinin sonuçlarını beraber takip etmek, incelemek, tartışmak, değerlendirmek ve bir ihtimal seçim sandık tutanağı analizi çalışmalarına katılmak için Pazar günü saat 12’de New School’da buluşuyoruz” denildi.

Tutanak analiz çalışmasına katılmak isteyenler evlerinden bilgisayar başında da analiz çalışmasına destek verebilecek.

Tutanak analizlerine destek vermek isteyenler http://gurbetinoylari.com/ sayfasından gerekli bilgilere ulaşabilir.

(MyReports)

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: