Advertisements
//
You're reading...
Events, headlines, kurds

Rojava’da hayatını kaybeden Adem Tankan için Amerika’da taziye

tankan anma

Ergülen Toprak / New York

IŞİD’e karşı savaşırken Rojava’da hayatını kaybeden Silopili Adem Tankan için Amerika’nın New Jersey eyaletinde anma töreni gerçekleştirildi. Amerika’da yaşayan ağabeyi Mehmet Tankan, anma etkinliğine katılanların taziyesini kabul etti.

Rojava’da IŞİD’e karşı savaşırken şehit düşen Silopili Adem Tankan için Amerika’nın New Jersey eyaletinde anma töreni gerçekleştirildi.

New Jersey’de Amerikan Kürt toplumu tarafından gerçekleştirilen anma etkinliğine aralarında Amerikalılar’ın da bulunduğu 70-80 kişilik bir grup katıldı.

Amerikan ve Kürdistan bayraklarının yer aldığı salonda, taziyeleri kabul eden Adem Tankan’ın ağabeyi Mehmet Tankan, 17 yaşındaki kardeşinin aileden habersiz bir şekilde sınırı geçerek YPG’ye katıldığını söyledi.

adem tankan (2)

Mehmet Tankan, “Ailecek büyük bir üzüntü yaşadık. Ancak, kardeşim küçücük bedeninde taşıdığı kocaman bir yüreğiyle Rojava’da barbarların zulmüne kayıtsız kalamadı. Kendi halkı için, insanlık onuru için genç yaşta cepheye gitti” ifadelerini kullandı.

Tankan, “Savaşa gitmezse belki onu güzel bir gelecek bekliyordu ama o onurlu bir duruş sergileyerek herkese insanlık dersi verdi” dedi.,

Kısa bir süre önce Silopi’de gerçekleşen cenaze törenine katılan abi Tankan, bölgede karamsar bir hava olduğuna dikkat çekerek, başta Amerikan toplumu olmak üzere uluslararası toplumu Kürtler’le dayanışmaya çağırdı. (Rûdaw)

http://rudaw.net/turkish/world/150920153

MyReports

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

One thought on “Rojava’da hayatını kaybeden Adem Tankan için Amerika’da taziye

  1. thank you for your work

    Liked by 1 person

    Posted by D. Brandilyn Messinger | September 16, 2015, 3:31 am

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: