Advertisements
//
You're reading...
Events, headlines, Kurdish, kurds, People, Politics, Uncategorized

HDP’den Washington’da ‘demokratik özerklik’ konferansı

DSC_0029

Ergülen Toprak / New York

HDP Washington DC’de “Demokratik Özerklik ve Özyönetim” konferansı düzenleyecek. Eşbaşkan Selahattin Demirtaş’ın yanı sıra Türkiye ve ABD’den çok sayıda önemli ismin katılacağı yıllık olağan konferansta Kürt Sorunu birçok yönüyle ele alınacak.

HDP Washington Ofisi ve kısa bir süre önce Washington merkezli olarak kurulan Kurdish Policy Research Center (KPRC) tarafından The National Press Club’ta düzenlenecek olan “Demokratik Özerklik ve Özyönetim ile Birlikte Varolmak” başlıklı konferansta yarın gün boyu gerçekleştirilecek panellerle Kürt Sorununda son dönemlerde yaşanan gelişmeler ve gerilimler ele alınacak.

DSC_0020 (2)

Demirtaş’ın konuşma yapacağı konferansa PYD lideri Salih Müslim de video konferansla bağlanacak. Kürtlerin IŞİD’e karşı savaştaki rolü, Suriye iç savaşında Rojava Kürtlerinin önemi, Türkiye’deki Kürt Sorunu, Ezidiler’in yerlerinden edilmesi gibi konuların tartışılacağı konferansta aralarında David Phillips, Ömer Taşpınar, Amberin Zaman, Mehmet Gürses’in yer aldığı isimler konuşacak.

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: