Advertisements
//
You're reading...
Events, headlines, New York, People, Politics

Yurtdışı secmen kaydı için son gün 10 Eylül

hdp cagrı foto

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için seçim takvimini açıkladı. Buna göre yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, oy kullanacakları merkezlerle ilgili adres kayıt, değişiklik ve düzeltmeler için en geç 10 Eylül’e kadar bağlı bulundukları yurtdışı temsilciliklere başvurabilecek.

Konuyla ilgili New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Değerli Vatandaşlarımız,

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde ABD’deki diğer temsilciliklerimizin yanısıra Başkonsolosluğumuzda da (825 3rd Ave. 5th Floor, New York NY 10022) 17-25 Ekim 2015 tarihlerinde sandık kurulacaktır.

Vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuzda oy kullanabilmesi için, Başkonsolosluğumuzun seçmen kütüğüne bağlı olması gerekmektedir. Başkonsolosluğumuz seçmen kütüğünde olup olmadığınızı

http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/yurtDisiSecmenIslemler/yurtDisiSecmenSorgulama?wcnav.model=YSKUstMenu

adresinden kontrol edilebilirsiniz. Yapılan kontrolde kaydı bulunmayan veya bağlı bulunduğu temsilcilik bilgisinin yanlış olduğunu tespit eden vatandaşlarımızın adres beyanında bulunması gerekmektedir.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. Seçmen bilgilerinizde bağlı bulunduğunuz temsilcilik bilgisinin yanlış olduğunu ya da kaydınızın bulunmadığını tespit etmeniz halinde, 2-10 Eylül 2015 (sabah saat 10:00’a kadar) tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu için son tarih olan 10 Eylül 2015 sabah saat 10:00’dan sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir.” (MyReports)

secim 2015

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

One thought on “Yurtdışı secmen kaydı için son gün 10 Eylül

  1. I cannot find the list the Turkish Consulate was supposed to have published prior to election. Bana yardimci olabilimisiniz. Cok tesekkurler.
    Yasmine Bengu Scallan

    Like

    Posted by Yasmine Scallan | September 7, 2015, 5:54 am

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 515,890 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: