Amerika’da ‘simit mi, bagel mi’ tartışması

IMG_5690

Ergülen Toprak / New York

New York’ta yeni bir simitçi açıldı. Dünyanın en işlek caddelerinden biri olan 5. Cadde’de açılan Simit Sarayı ile birlikte son yıllarda New York’ta açılan simitçilere yeni birisi eklenince Amerikan basınında “Simit bagel için bir tehdit olabilir mi?” tartışması başladı.

bagel
Güllüoğlu ve Rahmi Koç’un sahibi olduğu Simit and Shmit şubelerinin artması ile simit çay, pohaca ve böreğe olan yoğun ilgi üzerine Simit Sarayı da New York’ta ilk işyerini geçtiğimiz haftalarda dünyanın sayılı markalarının bulunduğu 5. Cadde üzerinde açtı. Simit Sarayı, New York’ta bir kaç şube daha açmayı planlıyor.

simit

Simit Sarayı yetkilileri, şubelerden birisinin Times Square’de olacağını açıklarken Amerikan medyasında “Simit bagel için bir tehdit olabilir mi?” tartışması başladı. New Daily News sitesinde yer alan bir haberde simit ve New York’ta açılan simit mekanları hakkında simit ve bagel müdavimlerini görüşlerine yer verildi.
Konunun uzmanları, simit ve bagel arasındaki benzerlikler ve farklılıkları anlatırken, simitin yeni ve lezzetli bir tat olduğunu ancak New York’ta bagel için bir tehdi olamayacağını ifade etti.

Haberin detayı aşağıda

http://www.nydailynews.com/life-style/eats/treat-invading-nyc-replace-bagel-article-1.1244698

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s