Advertisements
//
You're reading...
Uncategorized

Güneştekin Armory Show fuarında

IMG_2785 (1) - Copy

Ergülen Toprak / New York

Türkiye’nin önde gelen ressamlarından Ahmet Güneştekin’in dünyayı dolaşan “Kökenin Yetisi” sergisinde yer alan “Yüzleşme Kostantiniyye” adlı eseri New York’ta düzenlenen Armory Show fuarında sergilendi.

Her yıl dünyanın en önemli sanat etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Armory Show fuarında tüm dünyadan 200’u aşkın galeriden yüzlerce seçkin sanatçının eserleri sergilendi. New York’ta 3  -6 Mart tarihlerinde her gün binlerce sanatseverin ziyaret ettiği sergi dün sona erdi.

Tüm dünyadan yüzbinlerce dolar değerindeki tablo ve eserlerin sergilendiği fuarda Türkiye’den de Kürt sanatçı Ahmet Güneştekin’in bir eseri yer aldı. Son iki yıldır New York merkezli Marlborough Galerisi ile çalışan Güneştekin’in ayna kullanarak çalıştığı ve birçok ülkede sergilenen üç boyutlu “Yüzleşme Kostantiniyye” adlı eseri Marlborough Galerisi tarafından sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

IMG_2783 (1) - Copy

Sanatçının resmi web sayfasında eser hakkında “Güneştekin’in kültür, tarih, zaman ve din kavramlarına bakışını ortaya koyuyor ve sanatçının mitolojik anlatıları soyut imgelere dönüştürme biçimlerini gösteriyor” denildi.

Sergiye büyük ilgi gösteren ziyaretçiler bol bol fotoğraf çekerken, sosyal medyada paylaşım yapmayı da ihmal etmedi.

http://rudaw.net/turkish/people-places/07032016

gunestekin armory2

Advertisements

About Ergulen Toprak

I am a reporter based in New York. I write stories for Turkish and Kurdish media. Most of my stories are features, interviews and opinions that related the Kurdish issue, Turkish politics, the Middle East, and international relations. After studying Journalism at The City University of New York, I am doing my master's in International Relations at CUNY. My articles are published in Turkish, Kurdish and English. https://myreportsny.wordpress.com/ Gazeteciliğe 2000 yılında başladım. Ankara ve İstanbul'da uzun yıllar çalıştım, Diyarbakır, Erbil'de de zaman zaman bulundum. Avrupa'da da çok sayıda konferans ve gezilere katıldım. 2011 yılından beridir New York'tayım. Daha çok siyaset ağırlıklı yazıyorum. Haberlerim üç dilde, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak yayinlaniyor. Bazı haberlerimi buradan takip edebilirsiniz. https://myreportsny.com/

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements

Archives

Blog Stats

  • 516,204 hits

Follow MyReports on WordPress.com

Ergulen Toprak

myreportsny@gmail.com

Follow me on Twitter

Advertisements
%d bloggers like this: