Charlie’nin Meleği Güneştekin’in Lady Godivası’nı tanıttı

DSC_0111

Ergülen Toprak / New York

New York merkezli Marlborough Galerisi sanatçılarından Ahmet Güneştekin’in “Lady Godiva” isimli son eserinin tanıtımını “Charlie’nin Melekleri” filmi başta olmak üzere pek çok filmde oynayan Amerikalı ünlü aktris Drew Barrymore yaptı.

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden Yıldız Holding’in 2007 yılında satın aldığı Belçika’nın dünyaca ünlü çikolata firması 90’ıncı yılını New York’ta Ahmet Güneştekin’in “Lady Godiva” isimli eseriyle kutlarken, Amerikalı ünlü aktris Drew Barrymore da resepsiyonun özel konuğu oldu.

Tüm dünyada Marlborough Gallery tarafından temsil edilen Türkiyeli Kürt sanatçı Güneştekin, Godiva için yaptığı eseriyle birlikte Marlborough Chelsea Galerisi’nde Godiva’nın 90’ıncı kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katıldı.

Son yıllarda birçok ülkede açtığı sergilerle büyük başarılara imza atan tanınmış sanatçı Güneştekin’in “Lady Godiva” adını verdiği eseri resepsiyonda büyük ilgi görürken, konuklar Güneştekin’le birlikte eserinin önünde poz vermek için sıraya girdi.

Resepsiyona Marlborough Gallery Başkanı Pierre Levai, Godiva CEO’sı Mohamed Elsarky ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker ile Amerikan ve Türkiye medyasından da çok sayıda tanınmış isim katıldı.

“Charlie’nin Melekleri” ile tanınan Hollywood yıldızı Drew Barrymore de açılış konuşması sırasında “Lady Godiva” eserini tanıttı ve ardından Güneştekin’le birlikte poz verdi. Barrymore “Bana bu fırsatı tanıdığınız için büyük bir mutluluk duydum” diyerek Godiva CEO’su Elsarky’ye teşekkür etti.

.

Elsarky de 90’ıncı yıldönümü için dört yıldır hazırlık yaptıklarını belirterek, “Lady Godiva” için “muhteşem bir sanat eseri” diyerek beğenisini dile getirdi. Elsarky, Güneştekin’e “İstanbul’a gelip diğer eserleriniz görmek için sabırsızlanıyorum” derken, Güneştekin de en kısa zamanda kendisini İstanbul’da ağırlamaktan büyük bir keyif duyacağını söyledi.

Eserine neden “Lady Godiva” adını verdiğini açıklarken tarihte yaşanmış bir olayı da anlatan Güneştekin, “Şimd bu esere bakarken içinde bulunan aynalardan dolayı sizler de bu eserin birer parçası oluyorsunuz. Bir anlamda siz de sanatçı oluyorsunuz” diye konuştu.

DSC_0082 - Copy

Ahmet Güneştekin 2013 yılından itibaren New York merkezli Marlborough Gallery ile birlikte çalışıyor. Güneştekin, 2017 yılının başında New York’ta yeni sergisini açacak.

Güneştekin Columbia Üniversitesi’nde de öğrencilerle buluşarak söyleşi yaptı.

Öte yandan Drew Barrymore’ın Godiva’nın 90’ıncı yılı kutlamasına katılması Amerikan medyasında eleştiri konusu oldu. Daily Mail gazetesi ve People dergisi gibi medya siteleri, Barrymore’ın bir süre önce boşanma kararı aldığı eşi Will Kopelman’la evlerini ayırdıktan iki gün sonra Godiva’nın 90’ıncı yıldönümüne katılarak “kameralar önünde gülücükler attığı”nı ve “her şey yolundaymış gibi hayatına devam ettiğini” yazdı.

Drew Barrymore is all smiles in stylish LBD as she attends Godiva event two days after moving trucks were spotted outside home she shared with ex Will Kopelman

Drew Barrymore Stresses Her Sweet Successes Not Failures in Life: ‘I’m Doing My Best!’

Drew Barrymore Gives a Red Carpet Hair Flip That Screams Carefree, Badass Single Babe

http://rudaw.net/turkish/culture/16052016

‘The sun is the source of my art’

Güneştekin’den ‘reddedilen kültürel katmanlarla yüzleşme’ sergisi

One Comment Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s