“Yeryüzü Cehennemi”

National Geographic belgesel 2

Ergülen Toprak / New York

Dünyanın en büyük belgesel kanalı National Geographic, İŞİD’in ortaya çıkışını anlatan “Yeryüzü Cehennemi” isimli bir belgesel yaptı. Oscar ve Emmy ödüllü Sebastian Junger and Nick Quested imzalı belgeselde Suriye’deki iç savaş, mülteci krizi ve Kürtlerin İŞİD’le savaşı konuları da işleniyor.

Oscar ve Emmy ödüllü belgeselciler Sebastian Junger and Nick Quested tarafından yönetilen ve çekimleri 2015 ve 2016’da yapılan belgesel ilk kez bugün New York’ta Tribeca Film Festivali’nde izleyici ile buluşuyor.

Orijinal adı “Hell on Earth: The Fall of Syria and the Rise of ISIS” olan “Yeryüzü Cehennemi: Suriye’nin Düşüşü ve İŞİD’in Yükselişi” isimli belgesel, festival boyunca 26 Nisan – 30 Nisan tarihlerinde dört gün üst üste gösterilecek.

Belgeselde İŞİD’in yükselişi ve Ortadoğu’yu cehenneme çevirmesi ve Suriye iç savaşının milyonlarca mültecinin hayatlarını nasıl alt üst ettiği tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

National Geographic belgesel 1

Haziran ayında National Geographic Channel’da gösterilecek olan 1 saat 39 dakika uzunluğundaki belgeselin çekimleri 2016 yılında tamamlandı.

http://www.rudaw.net/turkish/world/260420173

National Geographic belgesel 3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s